Kolumny i Filtry Węglowe

 

Woda z ujęć komunalnych jest zazwyczaj dezynfekowana chlorem lub jego związkami, co nadaje jej specyficzny, nieprzyjemny zapach i smak. Chlorowanie wody  jest jednak niezbędne, aby uzyskać wodę czystą bakteriologicznie. Filtry węglowe wypełnione węglem aktywnym skutecznie usuwają chlor i jego związki, a także zanieczyszczenia organiczne. Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się poprzez adsorpcję mieszaną (fizyczną i chemiczną). Dzięki zastosowaniu filtrów węglowych z węglem aktywnym smak uzdatnionej wody poprawia się, znika też przykry zapach oraz żółte zabarwienie pochodzące od rozpuszczonych związków organicznych. Niezbędna jest okresowa wymiana złoża węglowego. Częstotliwość wymiany złoża zależy od ilości zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie oraz ilości przepuszczonej przez nie wody. Nie powinno się dopuszczać do przestojów w pracy filtra węglowego dłuższych niż 4-6 dni, bo może to spowodować uszkodzenie złoża.

 

 Konstrukcja filtrów węglowych sorpcyjnych nie różni się zasadniczo od konstrukcji filtrów odżelaziających i odmanganiających - są to zbiorniki ciśnieniowe, wypełnione w tym przypadku węglem aktywnym. Płukane wsteczne odbywa się automatycznie w zaprogramowanych cyklach czasowych.

 Urządzenia 

    Zbiornik filtracyjny z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, z rurą centralną i dyszą rozdzielczą, zawór sterujący z czerwonego mosiądzu (w przypadku typu 56/XX oraz 25/XX z tworzywa sztucznego) sterowany mechanicznie, cześć przyłączeniowa. Materiał filtracyjny, złoże: węgiel aktywny, podsypka żwirowa. Urządzenia posiadają atest PZH i certyfikat UDT. Dla wszystkich typów: ciśnienie robocze 3-7 bar, temperatura wody/otoczenia max. 30/40 °C, zasilanie elektryczne 24 V/50 Hz (transformator sieciowy w zakresie dostawy).

 

 

kolumny i filtry

 

filtry węglowe

| All Rights Reserved